logo_abcgospodyni

 

 

 

Strona główna       Poradnik domowy       Gotowanie       Dzieci       Zdrowie i uroda       Praca       Projekty       Rękodzieło       Rozrywka         Gratisy       Blog

    

 

 

 

 

 

 

 

Walentynki

Walentynki, zanane nam wszystkim święto miłości, które przybyło do nas zza oceanu. Walentynki przybrały znaczącą oprawę w Ameryce, gdzie symboliczne kartki wysyłane są w ogromnych ilościach i to nie tylko do ukochanych ale do wszystkich, których obdarzamy pozytywnymi uczuciami. Często są to rodzice, znajomi, koledzy – nie tylko ukochani.

 Walentynki najhuczniej obchodzone są nie tylko w USA ale i w Anglii. 14 lutego zakochani wysyłają sobie serduszka, karteczki z życzeniami i obdarowują się drobnymi prezentami. Tradycja mówi, że kartki i życzenia powinny być anomimowe - podpisane "Twój Walenty" albo "Twoja Walnetynka".
W Polsce Walentynki często są uznawane za czysto komercyjne święto ale czy nie możnaby tak też powiedzieć o innych świętach?
Walentynki wcale nie muszą wiązać się z biznesem, czy nie jest przyjemnie kiedy dostajemy od ukochanej osoby miły drobiazg czy zwykłe życzenia wykonane przez nią własnoręcznie. Walentynkowe wyznanie można ukradkiem włożyć do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą.
W Walentynki czasami ciężko jest nam wyrazić jak bardzo kogoś kochamy, często nie wiemy też jak to zrobić lub jesteśmy zbyt nieśmiali, aby nawiązać bezpośredni kontakt.

Poniżej znajdziesz wiele pomysłów, mniej lub bardziej skomplikowanych, na walentynkowe wyznanie własnego uczucia do drugiej osoby, przejżyj je, wybierz coś odpowiedniego, zrób to własnoręcznie i najlepiej również własnoręcznie doręcz adresatowi.

 

Propozycje Gospodyni:

walentynkiGotowe teksty życzeń na Walentynki

walentynkiGotowe pomysły na upominki

 

 

Pootrzebujesz więcej inspiracji? Zajrzyj do mnie na Pinterest.

 


 

  Co to jest RSS?

Created by Danuta Popowicz, Gliwice 2005 - 2014
Kopiowanie tylko za zgodą redakcji
W serwisie ABC Gospodyni są wykorzystywane
pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

           O serwisie, kontakt, informacje