Pozostałe

Dlaczego warto kupić fotel gamingowy?

Urządzając pokój dla nastolatka, rodzice powinni brać pod uwagę różne kwestie. Oprócz tak oczywistych spraw, jak ustawienie poszczególnych mebli, kolorystyka ścian czy wygodny materac do łóżka, równie ważne jest to, na czym będzie siedzieć nasza pociecha. Pierwszą opcją, która z reguły przychodzi wówczas do głowy, jest zakup tradycyjnego fotela biurowego. W poniższym tekście postaramy się zwrócić uwagę na to, dlaczego zwykły fotel, warto zmienić na gamingowy.

Dlaczego fotel gamingowy?

Długie godziny w pozycji siedzącej u niemalże każdego wywołują ból kręgosłupa. Jest to szczególnie niebezpieczne u dzieci i młodzieży, gdyż to właśnie brak ruchu i spędzanie czasu przed komputerem są jednymi z głównych przyczyn wad postawy. I nie chodzi bynajmniej o to, że jedyny właściwy fotel to gamingowy, a bardziej o to, że modele te są niejako od podstaw tworzone dla zapewnienia maksymalnej wygody użytkowania pomimo długich godzin przy biurku.

Czym wyróżniają się fotele gamingowe?

Z reguły fotele dla graczy wyglądają tak, że nie sposób pomylić ich z żadnymi innymi. Zapewnia to m.in. ergonomiczna konstrukcja, poduszka lędźwiowa, duża głębokość siedziska, regulowane podłokietniki.

Zagłówek to kolejny istotny element. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jaką pracę wykonuje nasza szyja, gdy spędzamy przed komputerem długie godziny. Celem zagłówka jest dać jej odpoczynek. Wyobraźmy sobie przez chwilę zagłówek w samochodzie. O ile przyjemniej jest móc oprzeć głowę i odprężyć napiętą szyję, aniżeli trzymać ją cały czas wyprostowaną?

Czy tanie fotele gamingowe są warte uwagi?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Od czego? Przede wszystkim oczywiście od naszego budżetu. Należy pamiętać, że rozpiętość cen foteli jest ogromna. Dobry fotel dostaniemy za 500-700 zł. Tymczasem profesjonalny, topowy model może kosztować ponad 2000 zł. Jak w wielu innych przypadkach należy znaleźć złoty środek. Jeśli ktoś reklamuje fotel gamingowy za 250 zł, powinno to wzbudzić naszą czujność. Może się bowiem okazać, że reklamowane krzesło gamingowe poza nazwą ma niewiele wspólnego z tym, czego mamy prawo oczekiwać od prawdziwego fotela.

Fotele dla graczy – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli zatem nasz nastolatek należy do miłośników gier na komputerze, warto kupić fotel gamingowy nie tylko dla jego wygody, ale również przede wszystkim w trosce o jego zdrowie. Nawet przyzwoite fotele biurowe nie mają takich udogodnień jak te stricte gamingowe. Na jakie detale warto jeszcze zwrócić uwagę?

Szeroki zakres regulacji sprawia, że fotel do pewnego stopnia rośnie razem z jego użytkownikiem.
Pomimo że kolorystyka to z reguły kwestia gustu, producenci foteli bardzo często stawiają na mocne kolory i stosują kontrast np. czarno niebieski, czarno czerwony czy czarno żółty.
Jeśli chodzi o materiał obicia, to niezwykle popularne są siatka mesh lub skóra ekologiczna.

Przy okazji zakupu fotela gamingowego może pojawić się pokusa, aby dokupić do niego biurko. Na szczęście biurka gamingowe są bardzo różne. Spotkamy zarówno takie dla profesjonalnych graczy, na którym postawimy 2 monitory i mnóstwo innych akcesoriów, jak również prostsze modele, które posłużą bez problemu do odrabiania lekcji. Tym, co bardzo często wyróżnia takie biurko, jest rozmiar. Modele gamingowe są reguły sporo większe niż te tradycyjne. O ile mamy w pokoju wystarczająco dużo miejsca, nie stanowi to problemu. Gorzej, gdy w pokoju oprócz łóżka i biurka niewiele się już zmieści. Warto zadbać wówczas o tzw. złoty środek.

Na koniec jedna porada. Zanim sięgniemy do portfela, warto zrobić dłuższy rekonesans w internecie. W samym sklepie internetowym z fotelami znajdziemy często opinie od użytkowników, które mogą nam dostarczyć cennych informacji. Również na blogach dla graczy znajdziemy sporo recenzji używanego przez nich sprzętu, z których treści możemy wynieść sporo cennych uwag. Dopiero wyposażeni w wiedzę możemy bez większych obaw kupić fotel, czym z pewnością sprawimy ogromną radość naszemu nastolatkowi.

Similar Posts