Mieszkanie Wnętrze

Świąteczne dekoracje do domu w eleganckim stylu

Dekoracjami świątecznymi nie są tylko i wyłącznie plastikowe mikołaje, dziwaczne brokatowe bombki zawieszane na choince czy też olbrzymie girlandy, z którymi zwykle nawet nie ma co zrobić i które później walają się porozrzucane po całym pokoju. Niektóre ozdoby mają w sobie sporo klasy, dzięki której potrafią cudownie ozdobić nawet wytworną przestrzeń. Eleganckie dekoracje świąteczne podkreślą wyjątkowy charakter domostwa, a czasem zdołają też nadać domostwu właśnie takiego wyjątkowego charakteru, kojarzącego się ze świętami, a jednocześnie niemającego nic wspólnego z kiczem.

Klasyczna choinka

Najpiękniejszą bożonarodzeniową dekoracją jest po prostu choinka. Ona sama w sobie potrafi wejść w rolę efektownej ozdoby, zwłaszcza jeśli nie będzie przypominać małego chuderlawego drzewka, a zaimponuje wszystkim swoim rozmiarem, unosząc się aż do samego sufitu i rozciągając gałęzienie na szerokość ponad jednego metra. Choinka nie musi być jednak klasycznie zielona. Zabarwiona na biało lub celowo pokryta drobnym białym puchem dużo lepiej skomponuje się z równie jasnym salonem w stylu skandynawskim, jak również i minimalistyczną sypialnią, wyzbytą z kolorowych dekoracji.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Mniejsze świąteczne dekoracje warto natomiast utrzymać w złotej kolorystyce – przykłady urządzonych tak mieszkań znajdziemy na portalu Projektowa.pl. Ta szlachetna i jakże elegancka barwa cudownie podkreśli biel choinki, jak również wyróżni się na tle białych mebli, gustownie urozmaicając każdą pokojową aranżację. Zachowanie jednej kolorystyki to najlepszy sposób na utrzymanie aranżacyjnej spójności. Kolor ma największe znaczenie, ale prawie tak samo ważny jest styl wybieranych dodatków. Jeżeli ma się problemy z określeniem, jakie akcesoria będą do siebie pasować, najlepiej wybrać świąteczne dekoracje z jakiejś jednej serii, by utrzymać je w jednym stylu.

Eleganckie dekoracje świąteczne prezentują się przepięknie, ale niekoniecznie trzeba się na nie decydować. Jeżeli lubi się przepych i ogólną różnorodność kolorystyczną oraz stylistyczną, nic nie stoi na przeszkodzie, by wypełnić dom kompletnie niepasującymi do siebie ozdobami i w ten sposób nadać mu mocno indywidualnego charakteru.

Similar Posts