Pozostałe

Jakie są korzyści z używania kosmetyków naturalnych?

W sklepach oraz drogeriach coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne i ekologiczne. To produkty pełne wartościowych składników, które zdecydowanie powinny się znaleźć w każdej łazience. Dlaczego warto je stosować?

#1 Bezpieczeństwo

Pierwszą zaletą kosmetyków naturalnych jest to, że zawierają one formuły bezpieczne dla skóry. W zwykłych produktach często można znaleźć składniki wpływające szkodliwie na skórę – powodujące uczulenia, zapychające pory, przesuszające. Mało tego – wiele z nich może wręcz wykazywać działanie rakotwórcze czy zaburzające ludzką gospodarkę hormonalną. Takie właściwości mają na przykład PEG-i, oleje mineralne czy SLS-y. Stosuje się je w kosmetykach, by osiągnąć określoną konsystencję czy obniżyć koszty.

Wybierając kosmetyki wegańskie i naturalne, nie musisz się tego obawiać. Składniki w nich zawarte są w pełni bezpieczne, a także pozyskane z bezpiecznego źródła. Są też zdecydowanie łagodniejsze, dlatego nadają się również dla wrażliwców.

#2 Prosty skład

Kolejną zaletą kosmetyków naturalnych jest to, że mają one proste i krótkie składy. Próżno szukać w nich długich list składników, a wśród nich tych szkodliwych czy kontrowersyjnych. Kosmetyki wegańskie i naturalne często zawierają tylko kilka substancji, które swoją skutecznością nie ustępują tym syntetycznym. Aby sprawdzić skład naturalnego produktu, nie trzeba wcale być specjalistką w czytaniu etykiet – z łatwością można je rozszyfrować. Zwykle w naturalnych kosmetykach królują bowiem roślinne oleje i ekstrakty, a także olejki eteryczne, proteiny, humektanty, glinki, które są nie tylko bezpieczne, ale również przetestowane dermatologicznie.

To jednocześnie świadczy o ich uniwersalności – naturalne kosmetyki o prostym składzie są dobre do każdego typu skóry i mogą być stosowane przez całą rodzinę. Spełniają potrzeby nawet najbardziej wymagających i mogą zapewniać doskonałe efekty. Warto je przetestować!

#3 Poszanowanie dla środowiska i zwierząt

Kosmetyki konwencjonalne często zawierają składniki, które nie są pozyskiwane w zrównoważony sposób. Można wśród nich znaleźć na przykład pochodne ropy naftowej czy szkodliwy dla środowiska mikroplastik. Takich substancji nie znajdziesz w kosmetykach naturalnych.

Wegańskie formuły tworzy się z uważnością i świadomością, a opakowania wykonuje się z surowców wtórnych lub takich, które można z łatwością przetworzyć. Składniki, z których te kosmetyki powstają, są również pozyskiwane odpowiedzialnie. Rośliny wykorzystywane do ich produkcji rosną w naturalnych warunkach, bez wspomagania agresywnymi środkami i bez nadmiernej ingerencji człowieka czy technologii. Istotną kwestią jest też szacunek do zwierząt – kosmetyki wegańskie nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego i nie są testowane na zwierzętach.

To tylko kilka zalet, które posiadają kosmetyki naturalne. Na koniec warto wspomnieć o tym, że są one przede wszystkim delikatne. Zawierają substancje, których dobroczynny wpływ znały już nasze babcie. A one nie mogły się mylić! Odwiedź internetowy sklep z kosmetykami naturalnymi i zmień swoją pielęgnację na lepszą!

Similar Posts