Pozostałe

Na co zwracać uwagę, wybierając suknię ślubną?

Suknia ślubna to najważniejszy element dla kobiety, która właśnie przygotowuje się do własnego ślubu. Nie umniejszając mężczyznom, to właśnie panna młoda jest najważniejszą osobą podczas ceremonii oraz na weselu. To za nią podążają wszystkie spojrzenia i to ona będzie skupiała na sobie całą uwagę. Nic dziwnego w tym, że dla wielu kobiet dobór odpowiedniej sukni jest tak problematyczny. Przecież każda z nas pragnie na własnym ślubie prezentować się olśniewająco i absolutnie wyjątkowo.

W tym dniu żadna kobieta nie powinna martwić się o widoczne niedoskonałości. Żeby jednak poczuć się zjawiskowo, potrzebna jest odpowiednia suknia ślubna. Według wielu ekspertów liczy się przede wszystkim gatunek materiału. Na jakie zwracać uwagę?

Tiul

Suknie ślubne mogą przybierać bardzo różne formy. Wiele tak naprawdę zależy od własnych preferencji, aczkolwiek warto zwracać uwagę na gatunek materiału. To właśnie od niego będzie zależało, czy suknia przetrwa do końca wesela w niemalże nienaruszonym stanie. W tym dniu zwraca się uwagę na wszystkie detale, a suknia pognieciona stanie się źródłem wielkiej frustracji i niepotrzebnych nerwów. Dosyć powszechnym wyborem jest eteryczny i przewiewny tiul. Nadaje pannie młodej fantastycznej lekkości, ale to tylko jedna z licznych zalet tego materiału.

Choć moda ślubna zmienia się z każdym rokiem, to jednak tiul wciąż pozostaje jednym z tych materiałów, po który najchętniej się sięga. Dzieje się tak ze względu na fakt, że jest to materiał niezwykle wdzięczny w obróbce. Uszycie spektakularnej sukni przy użyciu tego materiału nie nastręcza żadnych problemów. Tiul pięknie się układa, ale przede wszystkim jest materiałem, który nie zagniata się tak szybko i widocznie jak inne gatunki materiałów.

Koronka 

Mogłoby się wydawać, że koronka to nieco przebrzmiały już materiał, którego złota era już minęła. Moda lubi jednak sprawiać psikusy, a świeże spojrzenie kolejnych pokoleń projektantów powoduje, że wiele wariantów z minionych już lat powraca do łask. Koronka to subtelny materiał o charakterze dekoracyjnym, który doskonale komponuje się niemal z każdym innym materiałem. W sukniach ślubnych występuje przede wszystkim w górnych partiach, zdobiąc i jednocześnie maskując ewentualne niedoskonałości.

Satyna 

Satyna kojarzy się przede wszystkim z wieczorowymi kreacjami. Projektanci sukien ślubnych już dawno jednak docenili potencjał tego niezwykle szykownego materiału. Satyna jest doskonałym wyborem dla kobiet, które cenią sobie nienachalną elegancją oraz praktyczne rozwiązania. Panie organizujące śluby w nieco chłodniejszych okresach z pewnością docenią suknie ślubne uszyte z satyny, która doskonale chroni przed zimnem. Materiał przepięknie pracuje na kobiecym ciele, podkreślając atuty sylwetki.

Kobiety, które decydują się na mnogość dodatków w postaci biżuterii powinny mieć na względzie delikatność takich materiałów jak tiul i jemu podobnych. To bardzo delikatny materiał, który łatwo zaciągnąć.

Similar Posts