Kuchnia

Jak wybierać lodówki?

Lodówka to niewątpliwie najważniejsze urządzenie w kuchni. Jest niezbędna do przechowywania żywności wymagającej określonych warunków termicznych i znacznie przedłuża trwałość jedzenia oraz wpływa na jego jakość. Oczywiście sprzętów na rynku jest bardzo dużo, pojawiają się nowe funkcje lodówek, systemy otwierania drzwi, strefy chłodzenia napojów, przechowywania warzyw czy też inne dodatki, więc wybór optymalnego rozwiązania do domu bywa bardzo trudny. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę.

Sprawdź funkcje lodówek

Wybór lodówki jest przede wszystkim zależny od tego, jak dużo jedzenia chce się przechowywać, ile osób z urządzenia będzie korzystać, a także ile mamy miejsca w kuchni. Poza tym klienci zwracają uwagę na położenie zamrażarki, energooszczędność urządzenia oraz jego moc, a także funkcjonalne rozwiązania. Bardzo efektownie prezentują się lodówki wolnostojące – szczególnie te w opcji side by side, choć nie brakuje także propozycji do zabudowy, które idealnie wtapiają się w aranżację. Bez problemu można znaleźć urządzenie niemal szyte na miarę, które będzie świetnie wyglądać i oczywiście będzie mieć wszystkie potrzebne nam funkcje.

Modne i wygodne lodówki wolnostojące

Pary lub single chętnie sięgają po małe lodówki wolnostojące. To również rewelacyjna opcja do kuchni o niewielkim metrażu. W wielu wariantach są to modele pozbawione części mrożącej, co jest dużym ułatwieniem dla osób, które decydują się na dwa osobne urządzenia i wybierają zamrażarki wolnostojące. Taka elastyczność sprawia, że wszystko można dopasować do konkretnych potrzeb, a te zazwyczaj z czasem rosną. Idealną opcją dla rodziny stają się duże lodówki wolnostojące side by side. To rodzaj urządzeń, który cieszy się dużym powodzeniem, a klienci doceniają ogromną pojemność, funkcjonalne rozwiązania oraz systemy, które ułatwiają codzienne użytkowanie. Zachwyca także minimalistyczny design. Lodówka wolnostojąca side by side w przeciwieństwie do tradycyjnego pierwowzoru ma dwoje drzwi. Najczęściej z jednej strony znajduje się chłodziarka, a z drugiej zamrażarka często z dystrybutorem lodu. Oczywiście układy mogą być inne. W górnej części może znajdować się ogromna przestrzeń chłodziarki a na dole szuflady zamrażarki (w wariancie typu French Door). Wybór konkretnego rozwiązania jest zawsze wymierną potrzeb. Warto jednak pamiętać, że dwudrzwiowa lodówka to większy wydatek, a samo urządzenie ze względu na wielkość będzie świetne do dużych kuchni. Często w tym wariancie można znaleźć takie funkcje jak dystrybutor wody, alarm otwartych drzwi, szybkie chłodzenie czy strefy przechowywania różnorodnych produktów. Klientów powinno przede wszystkim zainteresować, jaka jest pojemność użytkowa zamrażarki i chłodziarki.

Similar Posts