Dom

Materac twardy czy miękki – jaki wybrać?

Bóle kręgosłupa, problemy ze snem – każdy z nas spał kiedyś na niewygodnym łóżku i wie, jak wygląda taka noc. A co, jeśli dl własnej sypialni dobierzemy kiepski materac? Skąd mam wiedzieć, jaki materac wybrać – miękki czy twardy? Na szczęście wybór nie jest skomplikowany. Wybierz najodpowiedniejszy materac dla siebie, a poniższy artykuł Ci w tym pomoże.

Jaki materac do sypialni wybrać?

Materac do Twojej sypialni powinien przede wszystkim spełniać wszystkie Twoje oczekiwania. Jeśli wolisz spać na miękkim jak puch materacu – taki właśnie powinien być. A może wolisz twardą powierzchnię, która stabilizuje pozycję Twojego ciała? Właśnie do Twoich osobistych preferencji powinien być dostosowany materac na łóżko.

Wybierając materace, często sugerujemy się wyborami naszych znajomych i rodziny, tymczasem powinny one stanowić solidne oparcie dla kręgosłupa i być dostosowane do wagi i wzrostu osób, które będą na nim spać. Wszystkie opinie mówiące jednoznacznie o tym, jaki powinien być idealny materac, są z założenia błędne, ponieważ to nie Ty powinieneś dostosowywać się do materaca, ale on powinien dostosować się do Ciebie.

Materac twardy czy miękki – jaki powinien być?

Dobry materac nie jest ani twardy, ani miękki. Powinien dostosowywać się na Twojej wagi i długości Twojego ciała, a także wszystkich krzywizn kręgosłupa. Wybierając materac do spania, pamiętaj, że jego długość powinna być o co najmniej 20 cm dłuższa, niż wysokość Twojego ciała. Powinien też zapewniać odpowiednie podparcie dla ciała, a więc – im wyższa waga ciała, tym materac powinien być twardszy. Materace, które wybieramy do swoich sypialni, powinny być dobrane do naszego wzrostu i masy ciała, nie ma więc idealnej twardości czy miękkości materaca. Poza tymi wyznacznikami, warto także uwzględnić pozycję podczas snu. Śpiąc na brzuchu lub na wznak, nasza masa ciała rozkłada się dość równomiernie na powierzchni materaca. Jednak kiedy śpimy na boku, materac powinien elastycznie dopasowywać się do Twojego ciała, by ramiona o biodra mogły zagłębić się w powierzchni materaca, kręgosłupowi pozwolić na uzyskanie linii prostej.

Wiesz już, jaki materac będzie idealny dla Ciebie? Doskonale, teraz na pewno każda noc przyniesie Ci odprężenie, relaks i… kolorowe sny.

Similar Posts