Pozostałe

Na co zawrócić uwagę przy wyborze skanera stomatologicznego?

Gabinety stomatologiczne coraz śmielej ruszają w stronę cyfryzacji. Nie da się ukryć, że nowe technologie oferują coraz to większe możliwości. Przekładają się one przede wszystkim na sposób, w jaki gabinety stomatologiczne mogą pracować. Obecnie dzięki skanerom stomatologicznym, wiele procesów diagnostycznych i nie tylko stało się jeszcze bardziej efektywne. Jednak urządzenia te są mocno zróżnicowane i oferują odmienne parametry. Wobec tego, na co warto zwrócić uwagę wybierając skaner stomatologiczny?

Dokładność skanera stomatologicznego- najważniejszy parametr

Dokładność skanera stomatologicznego zdaje się być jego najważniejszym parametrem. To właśnie ona określa poziom odwzorowania danego modelu w postaci cyfrowej. Dokładność zwykle podawana jest w mikronach. Oczywiście producenci prześcigają się w tym, by osiągnąć w tym zakresie jak najlepszy wynik. Jednak w obliczu dzisiejszych standardów bardzo ciężko mówić o dokładności w momencie, kiedy różnica osiąga 2 lub 5 mikronów. Ludzkie oko nie dostrzega różnicy, jednak może ona mieć ogromne znaczenie. Obecnie najdokładniejsze skanery stomatologiczne można znaleźć w ofercie https://cereclab.pl/skanery-wewnatrzustne. Spełniają one nawet najbardziej wyśrubowane wymagania.

Technologia skanowania- koniecznie trzeba ją uwzględnić podczas wyboru

Technologia skanowania, to kolejny parametr, na który warto zwrócić uwagę. Obecnie najnowsze modele oferują skanowanie za pośrednictwem światła strukturalnego- białego lub niebieskiego. Warto wiedzieć, że to właśnie światło pozwala na przeskanowanie dużego obszaru w niezwykle krótkim czasie. Niestety starsze skanery do tej pory bazują na technologii skanowania za pomocą wiązki lasera. Nie są one już efektywne w obecnej stomatologii. Co więcej, ich dokładność jest znacznie mniejsza. Wobec tego przy wyborze skanera stomatologicznego koniecznie trzeba uwzględnić technologię skanowania. Najlepiej sprawdzają się modele skanujące światłem LED.

W ile kamer wyposażony jest skaner stomatologiczny?

Kamery w skanerach stomatologicznych są niezwykle istotnym elementem. W tym wypadku warto stawiać zarówno na ilość, jak i na jakość. Zazwyczaj skanery posiadają od 1 do 2 kamer. Dodatkowy obiektów o niezwykle czułym sensorze pozwalają na skanowanie z innych perspektyw, a w efekcie na wykreowanie dokładniejszego modelu cyfrowego. Oczywiście warto również zwrócić uwagę na jakość kamer, która podawana jest w megapikselach. Im wyższa jest ta wartość, tym bardziej czułe i dokładne będą kamery.

Similar Posts