Pozostałe

Wybrane wydarzenia kulinarne 2023 – dla koneserów

Festiwale kulinarne są wyjątkowym świętem dla miłośników jedzenia. Odbywają się w różnych częściach kraju i przyciągają zarówno lokalnych smakoszy, jak i turystów z całego świata. Sprawdź, jakie imprezy cieszą się popularnością w tym roku.

Polska kuchnia – moc inspiracji podczas festiwali

Podczas tych wydarzeń można spróbować autentycznych dań regionalnych, degustować lokalne specjały, uczestniczyć w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez znanych szefów kuchni, a także brać udział w konkursach.

Warto też czerpać inspirację z różnorodności kulinarnych różnych regionów. Festiwale kulinarne to doskonała okazja do odkrywania smaków Polski, zgłębiania tajemnic lokalnych receptur i doświadczania niepowtarzalnej atmosfery kulinarnej wspólnoty. Poniżej kilka przykładów wydarzeń kulinarnych w Polsce w 2023.

Wybierz się na festiwal kulinarny 2023!

XVII Festiwal Śląskie Smaki 2023

Festiwal Śląskie Smaki jest imprezą organizowaną przez Śląską Organizację Turystyczną od 2006 roku. Jego celem jest podtrzymywanie tradycji kulinarnych Śląska i ich rozsławienie. W tym roku XVII Festiwal Śląskie Smaki odbył się w Jastrzębiu-Zdroju. Kuchnia polska tego regionu bazuje na tradycji, ale też z aktualnych trendów.

Uczestnicy festiwalu walczyli o Złoty, Srebrny i Brązowy Fartuch. Do walki podczas tego festiwalu mogą stanąć zarówno amatorzy, jak i profesjonalni kucharze i szkoły gastronomiczne.

Data i miejsce: 4 czerwca, Jastrzębie-Zdrój, Park Zdrojowy

VI Festiwal Sera

Święto sera to okazja, by spróbować produktów regionalnych od lokalnych producentów. Jednak atrakcji będzie znacznie więcej. Odbędą się także pokazy serowarstwa, stoiska z rękodziełem i występy kapel góralskich oraz gwiazd wieczoru – między innymi zespół Pogwizdani.

Data i miejsce: 12-13 sierpnia 2023, Wisła, Skolnity Ski & Bike, ul. Kolejowa

Wrocławska Feta. Festiwal Piwa, Wina i Sera

W sierpniu odbędzie się we Wrocławiu lubiany Festiwal Piwa, Wina i Sera. Będzie to okazja, by spróbować różnych gatunków sera i regionalnych alkoholi. To kulinarna podróż po wielu zakątkach świata. Można też posłuchać ciekawostek na temat produkcji sera oraz wina i piwa.

Data i miejsce: 4-8 sierpnia, Rynek we Wrocławiu

Festiwal Kulinarny „Chmielaki” – Krasnystaw

Festiwal Kulinarny Chmielaki to impreza, która skupia się na promocji lokalnej kuchni i tradycyjnych potraw. W tym roku odbędzie się 51. edycja! Uczestnicy mogą spróbować różnych odmian piwa. To gratka dla smakoszy tego trunku i dobrej muzyki. W ramach eventu odbędzie się też Konsumencki Konkurs Piw Chmielaki Krasnostawskie 2023. Jest to największy tego rodzaju konkurs w Polsce – odbywa się od 1983 roku.

Data i miejsce: 18-20 sierpnia 2023, Krasnystaw

Similar Posts