Zdrowie

Domowe sposoby na usunięcie trądziku.

W dzisiejszych czasach wygląd jest dla człowieka jednym z priorytetów. To jak postrzegają nas inni ludzie dużo dla nas znaczy. Wygląd naszej skóry wpływa na pewność siebie. Trądzik w postaci krost, pryszczy czy wyprysków może uprzykrzyć nam życie. Znane są nawet przypadki depresji. Przez wiele lat łączone wiele skórnych zmian z okresem dojrzewania. Młodzież dziś narzeka na problemy ze skórą, jednak dotyczą one już nawet ludzi po 50-tce. Kilka domowych sposobów może pomóc w tej nierównej walce.


1. Drożdże


Nieodłączny element prawie każdej gospodyni domowej. Niedocenione drożdże posiadają wiele składników mineralnych, witamin oraz mikroelementów. Można zrobić z nich domową maseczkę, która oczyści i wzmocni skórę. Należy wymieszać ok. 2 dkg drożdży z dwoma łyżkami mleka. Papkę nałożyć na twarz, omijając oczy i ich okolice. Po 20 minutach zmywamy maseczkę.


2. Miód


Wykorzystywany najczęściej w kuchni. Nawilża i łagodzi podrażnienia. Jego wykorzystanie jest bardzo proste. Należy np. wacikiem nałożyć warstwę miodu na miejsca dotknięte trądzikiem. Po kilku minutach zmyć zimną wodą.


3. Kefir


Pełen białka, witamin i wapnia – jest prawdziwym pomocnikiem. Od wielu lat gasi pragnienie, koi ból. Nałożony na skórę obdarza ją witaminami typu K, B,D. Jego właściwości z pewnością poprawią wygląd cery.


4. Truskawki


Sezon na te małe owoce jest krótki. Dlatego też, warto wykorzystać czas, kiedy witaminy w nich zawarte są prawie w każdym domu. Wyciąg z truskawek jest używany w produkcji wielu kosmetyków. Warto zrobić sobie samemu maseczkę w domowych warunkach.


5. Jajka


Kopalnia witamin A, B,D, E,H oraz wielu minerałów. Osoby ze skłonnością do wyprysków powinny stosować maseczkę z jajek. Uczuleniowcy powinni być nieco ostrożni. Przykładowa maseczka powstaje na bazie ubitego białka z połówką wyciśniętej cytryny. Po nałożeniu maseczki należy zmyć ją po około 10 minutach.
Coraz to więcej osób używa większej ilości składników jak np. cebula. Warto zapytać babcie lub prababcie, które mogą zdradzić kilka swoich sekretów. Można oczywiście wybrać się do sklepu i kupić preparat na trądzik. Domowe sposoby wydają się jednak również wydaje. Zawsze można spróbować.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Domowe sposoby na usunięcie trądziku.
  1. Trądzik jest zbyt uciążliwy, albo sam przejdzie z wiekiem, albo nie obejdzie się bez poważnych leków typu izotek.

Comments are closed.