Dom Zdrowie

Pielęgnacja paznokci po japońsku – metoda na zniszczone paznokcie

Do najbardziej tradycyjnych metod pielęgnacji paznokci zaliczamy manicure japoński, czyli inaczej P.Shine. Jest to technika znana nam już od XVII wieku, która pochodzi prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jej istotą jest aplikacja na paznokcie specjalnego kosmetyku zawierającego bogactwo minerałów i witamin. Następnie nałożona zostaje warstwa pudru. W efekcie paznokcie zyskują zdrowy wygląd, stają się mocniejsze, doskonale odżywione oraz nabierają perłowego blasku.

Nieodłącznym elementem takiego zabiegu jest specjalnie skomponowana pasta, której skład obejmuje między innymi witaminy A oraz E, keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę pochodzącą z Morza Japońskiego. Te wartościowe składniki korzystnie wpływają na kondycję płytki paznokcia, co sprawia, że manicure japoński szczególnie docenią osoby borykające się z problemem kruchych, łamliwych lub rozdwajających się paznokci.

Jak wykonać manicure japoński ?

Manicure japoński (P.Shine) jest obecnie dostępny w wielu salonach kosmetycznych. Warto jednak wiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie aby samodzielnie przeprowadzić ten zabieg w domowym zaciszu. W tym celu można nabyć kompletne zestawy P.Shine w drogeriach. Prosty poradnik jak krok po kroku wykonać manicure japoński prezentuje się następująco:

Pierwszym etapem jest odpowiednie przygotowanie paznokci do zabiegu. Należy je umyć (idealnie byłoby je wcześniej namoczyć w ciepłej wodzie) i dokładnie wysuszyć. Następnie zmyj stary lakier lub odżywkę, a skórki posmaruj preparatem do ich zmiękczania.

Drugim krokiem jest skrócenie paznokci za pomocą palniczki oraz delikatne opiłowanie płytki paznokcia, aby ją zmatowić. Plastikową szpatułką odepchnij skórki lub je wytnij.

Kolejnym etapem jest aplikacja pasty P.Shine na tak przygotowane paznokcie i energiczne wcieranie jej w płytki paznokci przy użyciu zielonej polerki.

Ostatnim krokiem jest nałożenie pudru P.Shine na różową polerkę, a następnie również puder energicznie wetrzyj w płytki paznokci. Tym sposobem zabezpieczysz składniki zawarte w paście i pozwolisz im wniknąć w paznokcie.

A oto i gotowe – Twoje paznokcie są teraz idealnie odżywione dzięki manicure japońskim!

Similar Posts