Bez kategorii

Sześć przyczyn, przez które masz wrażenie, że nie dajesz z siebie tyle, ile powinnaś

Nie jesteś w stanie dojść do satysfakcji, mimo iż pracujesz od ośmiu do dwunastu godzin każdego dnia? Bez względu na swoją ciężką pracę, masz poczucie, że mogłaś osiągnąć więcej i być bardziej efektywna. Musisz jednak przestać tak surowo oceniać samego siebie, bo prawda jest taka, że osiągnęłaś znacznie więcej, niż zdajesz sobie sprawę. Twój postęp jest zdecydowanie lepszy, niż sądzisz.

Sześć powodów, dla których czujesz, że nie robisz wystarczająco dużo.

Nie doceniasz swoich dotychczasowych osiągnięć. Zbyt często skupiasz się na tym, co musisz zrobić następnego dnia, zamiast skoncentrować się na tym, co już udało Ci się osiągnąć. Staraj się unikać myślenia jedynie o przyszłości i ciesz się teraźniejszością. Kiedy coś Ci się uda, pozwól sobie na chwilę celebracji zanim ruszysz dalej.

Wydaje Ci się, że musisz nieustannie działać w stronę sukcesu. Masz swój własny obraz sukcesu i jesteś zdeterminowana, by go osiągnąć. Pamiętaj jednak o tym, że konieczne jest bycie dla siebie łaskawym. Nie możesz doprowadzić się do wyczerpania. Nawet jeżeli jeszcze nie udało Ci się zrealizować swojego głównego celu, na pewno osiągnęłaś wiele mniejszych celów po drodze.

Porównujesz się z innymi ludźmi. Każdy z nas rozwija się w swoim własnym tempie, a to dotyczy zarówno relacji jak i kariery. Twoi przyjaciele mogą realizować swoje marzenia w młodszym wieku, ale to nie oznacza, że jeśli ty tego nie robisz, to porażka lub zostajesz za nimi. Nie ma nic złego w tym, że twoja podróż trwa dłużej – najważniejsze jest to, że nie poddajesz się.

Czujesz się winna za każdą chwilę odpoczynku. Nie możesz obwiniać siebie za to, że decydujesz się na chwilę relaksu przed telewizorem lub dodatkową godzinę snu. Musisz sobie pozwolić na odpoczynek. Zapewnij sobie odpowiednią ilość czasu na regenerację, nie myśl o tym jako o lenistwie.

Wyszłaś z założenia, gdzie powinnaś być w danym momencie życia. Może oczekiwałaś, że będziesz już dalej, ale nie wiedziałaś przecież, co przyniesie Ci życie. Radziłaś sobie z każdą sytuacją jak najlepiej potrafiłaś. Nawet jeśli masz jeszcze długą drogę do przebycia, nie oznacza to, że twoja przeszłość została zmarnowana. Wciąż masz dużo czasu na realizację swoich celów.

Jesteś dla siebie surowsza niż ktokolwiek inny. Gdyby to byli twoi przyjaciele mówiący o sobie, że ich życie to porażka, że nic nie osiągnęli – co byś im powiedziała? Na pewno nie pozwoliłabyś im tak negatywnie myśleć o sobie. Przypomniałabyś im o ich wartości i zachęciłabyś do kontynuowania swojej drogi, ponieważ mają w sobie ogromny potencjał.

Similar Posts